Pierwsza Randka

Pierwsza randka. Kiedy wybierasz się na pierwszą randkę starasz się delikatnie balansować pomiędzy wyrażeniem siebie a dowiedzeniem się czegoś więcej o drugiej osobie. W rzeczy samej strategia na pierwszą randkę przewiduje rozmowę na tematy bardzo ogólne jak jedzenie czy pogoda. Dziś przyglądamy się jak to wygląda przez pryzmat randki online.

Jest dużo łatwiej wyrażać naszą opinię na temat jedzenia czy drinków siedząc na pierwszej randce w restauracji, niż podejmować realne  tematy. To nie sprawia wcale, że rozmowa jest nad wyraz interesująca i z całą też pewnością nie zapewni nam romantycznych uniesień. To strategia, którą ekonomiści nazwaliby strategią równowagi. Każdy z graczy może ją przyjąć, ale w rzeczywistości nie prowadzi ona donikąd.

Postanowiliśmy przyjrzeć się temu problemowi w kontekście randek online. Wybraliśmy przykłady korespondencji / rozmów pomiędzy użytkownikami randkowych stron, by zobaczyć jak oni się sobie nawzajem przedstawiają. Co najbardziej nas zaciekawiło, to że ludzie za wszelką cenę starają się utrzymać nijaką ale za to bezpieczną rozmowę. Dialogi są wręcz nudne ‚ Do jakiej szkoły chodziłeś / łaś’ ‚Jakie masz hobby’ ‚Co robisz/ Gdzie pracujesz’

Dużo ciekawiej naszym zdaniem byłoby gdyby rozmowy czy pierwsze randki toczyły się w tonie ‚ Ile razy w życiu byłeś/ łaś zakochany/a’ albo ‚Ile serc już złamałeś’ Przypuszczamy, że gdyby pierwsza randka czy flirt online miał być czymś w rodzaju pytań do wyboru, to randki mogłyby okazać dużo ciekawsze.

Do jakich wniosków to prowadzi ?

Kiedy ludzie mają wybór co do tematu rozmowy starają się prowadzić luźną, niezobowiązującą aczkolwiek nader nudną rozmowę.

Zobacz także : Jak skutecznie znaleźć faceta na portalu randkowym

Jedna myśl na temat “Pierwsza Randka”

  1. Zgodzę się z tym, że rozmowy podczas pierwszej randki są dość standardowe i „nudne”, aczkolwiek uważam to za dość naturalne. Nawet poprzez te neutrealne rozmowy poznaję się tę drugą osobę. Nawet zwykłe zagadanie na temat jedzenia czy pogody naprowadza nas na kolejne rozmowy. I tak można sobie skakać z tematu na temat. Nie poruszając pewnie tematów typu: „ilu facetów już miałaś”, „co najbardziej lubisz w łóżku” czy „czemu zerwałaś ze swoim byłym”. Natomiast nie zgodzę się w związku z internetowymi rozmowami. Piszecie, że jak ludzie poznają się przez portale randkowe to te rozmowy też są takie „nudne”. Otóż moim zdaniem przez internet człowiek łatwiej się otwiera, łatwiej zadać jakieś bardziej osobiste pytanie i otrzymać na nie odpowiedź. Ja sam od jakiegoś czasu mam konto na mydwoje, rozmawiałem z kilkoma paniami i muszę powiedzieć, że te rozmowy zdecydowanie nie były nijakie. Mam porównanie między randkami w ciemno (na dwóch byłem) a znajomością przez internet, to muszę powiedzieć, że ten drugi rodzaj zdecydowanie bardziej mi się podoba. Załóżmy, że przez pierwszy tydzień prowadzi się korespondencję, a dopiero później spotkanie w realu. W ciągu tego tygodnia całkiem dobrze można poznać drugą osobę. Na szczęście na mydwoje znajdywałem takie kobiety, które miały coś mądrego do powiedzenia i ta korespondencja była naprawdę pożyteczna. Jak przyszło do spotkania, to te rozmowy były zdecydowanie inne, niż przy pierwszym spotkaniu z osobą, której się nie zna. Pozostaje jedynie weryfikacja tych rozmów, sprawdzenie czy na żywo równie miło się prowadzi rozmowę i czy pojawiła się chemia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *